X
Zapomniałem hasła/Rejestracja

O biegu

Ideą biegu firmowego jest promowanie zdrowej rywalizacji oraz aktywności fizycznej wśród pracowników zarówno małych firm jak i międzynarodowych korporacji. Podczas organizowanego wydarzenia chcemy połączyć ze sobą trzy bardzo ważne obszary: 

1. Aktywność i zdrowy tryb życia poprzez sport i bieganie
2. Integrację i współpracę w ramach firm i w ramach branż
3. Pomaganie innym poprzez działania charytatywne 

Inspiracją dla nas były dziesiątki tysięcy uczestników biegów firmowych w Niemczech i na całym świecie. Bieganie jest dla nas pasją i stylem życia, który prowadzimy od wielu lat będąc aktywnymi maratończykami. W bieganiu najwspanialsze jest to, że każdy staje się równy. Bez względu na wiek i na to czy jest początkującym stażystą czy wieloletnim prezesem, kobietą, czy mężczyzną jest takim samym uczestnikiem i czerpie z biegania taką samą radość. W biegu firmowym wybraliśmy dystans 4-5  kilometrów tak żeby każdy był w stanie do niego się szybko i efektywnie przygotować, nawet jeżeli bieganie jest dla niego całkowicie nową przygodą.

 


V edycja Biegu Firmowego odbędzie się 20 maja 2017 we Wrocławiu i 10 czerwca 2017 w Warszawie.

Zapisy na biegi ruszają w lutym.

Szykujcie drużyny!! Każdy zawodnik w drużynie będzie miał do pokonania dystans ok. 5 km.

O biegu

Organizatorzy

Założona w 2012 roku we Wrocławiu przez osoby, które łączy pasja jaką jest bieganie i chęć pomocy innym. Jej głównymi celami statutowymi jest  propagowanie zdrowego trybu życia poprzez aktywność fizyczną oraz wsparcie dzieci chorych, niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.


 W 2013 roku Fundacja zapoczątkowała cykl 2 imprez biegowych: 
 

Bieg Firmowy – charytatywną sztafetę dla firm podczas której zbierane są pieniądze dla podopiecznych fundacji. Bieg Dla Kobiet – bieg dla pań o dystansie ok. 5 km połączony z kampanią na rzecz profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy.